S cílem usnadnit uživatelům používání našich webových stránek využíváme cookies. Používáním našich webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookies.
cz sk hu

  00421 908 238 059 (Po-Pá 08:30-16:30)

  info@perfektniobrazy.cz


» Pigmentový a ekosolventní tisk

Pigmentový a ekosolventní tisk

 

V našem e-shopu máte možnost vybrat si ze dvou forem tisku našich obrazů. Nabízíme levnější pigmentový a o něco dražší ekosolventní tisk. Jaké jsou rozdíly, výhody a nevýhody obou forem tisku?

Používáme pouze vysoce kvalitní tiskárny firmy Epson

Pigmentový tisk (matný):

V technologii pigmentového tisku je v barvě hlavní složkou voda. Díky tomu tento tisk není škodlivý a je vhodný do každého interiéru. Obrazy tištěné pigmentovým tiskem mají kvalitní úroveň rozlišení a hezké, syté barvy.

Není však vhodný pro exteriérové ​​použití, protože nemá ochranu vůči atmosférickým vlivům. Není odolný vůči vodě a UV záření, je velmi jemný a citlivý na vnější různorodé vlivy. Obrazy tištěné pigmentovým tiskem nedoporučujeme vystavovat přímému slunci, kvůli případnému vyblednutí barev.

Nedoporučujeme se jej dotýkat přímo rukama kvůli zanechání otisků prstů a nechávat v prašném, špinavém prostředí. Utírat se může velmi jemně suchým hadříkem, v žádném případě ne vlhčeným. Je nutná citlivá a velmi opatrná manipulace, protože se barva může jednoduše poškodit.

Výhodou tohoto tisku je nižší cena a sytější barvy. Doporučujeme ho pro interiérové ​​využití v domácnosti na klasické ozdobení stěn obrazy v obývacím pokoji, kuchyni, ložnici, atd...

Výhody:

+ šetrný pro prostředí

+ kvalitní úroveň rozlišení

+ hezké, syté barvy

+ nižší cena

Nevýhody:

- nevhodný do exteriéru

- není odolný vůči vodě a UV záření

- je velmi jemný a citlivý na vnější vlivy (špína, otisky prstů, atd ...)

- nutná citlivá a velmi opatrná manipulace

 

Ekosolventní tisk (lesklý):

Technologie ekosolventního tisku nabízí obrovské možnosti využití. Má velmi dobrou ochranu na atmosférické podmínky, je odolný vůči vodě a UV záření.

Obrazy tištěné ekosolventním tiskem lze zavěsit jak v interiéru, tak v exteriéru. Díky vysoké kvalitě barev a detailů je tento tisk vhodný i pro velkoformátový tisk.

Ekosolventní tisk je o něco trvanlivější než pigmentový, ale také je nutná opatrná manipulaci, protože se barva může snadno poškodit.

Nevýhodou tohohle tisku jsou o něco méně syté barvy a vyšší cena než u pigmentového tisku. Doporučujeme ho použít na obrazech jako v interiéru, tak v exteriéru. Je vhodný pro firmy, velkoformátový tisk, případně pro náročné zákazníky.

Výhody:

+ vysoká úroveň rozlišení

+ pěkné, živé barvy

+ odolný vůči vodě a UV záření

+ vhodný do interiéru i exteriéru

Nevýhody:

- vyšší cena

- o něco méně syté barvy než u pigmentového tisku

- nutná opatrná manipulace

 

Pigmentový tisk                                        Ekosolventní tisk

Pigmentový tisk na plátno Ekosolventní tisk na plátno

POZOR! Barvy ilustračních obrázků se mohou mírně lišit s barvami vašeho monitoru, což může být způsobeno nastavením monitoru.

Vytvořené systémem www.webareal.cz

ZTMzNDFmZ